ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5417357
*
nr 541 7357
Spegel
Johan Åkerblad, 1784 Hallstämplad, höjd: 166
Utrop:
25.000 kr
Såld:
43.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 september 2008
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/9 20:27:01
1
24.000 kr
13/9 16:36:41
2
28.000 kr
14/9 18:20:19
3
28.000 kr
14/9 18:20:56
3
31.000 kr
14/9 22:11:52
1
30.000 kr
14/9 22:12:25
1
35.000 kr
15/9 12:55:58
4
33.500 kr
15/9 12:56:28
4
36.100 kr
15/9 14:37:40
2
ledande budet*
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: johan åkerblad spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 541 7357
Spegel
Johan Åkerblad, 1784 Hallstämplad, höjd: 166
Utrop: | 25.000 kr |
---|---|
Såld: | 43.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 september 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/9 20:27:01 | 1 | 24.000 kr |
13/9 16:36:41 | 2 | 28.000 kr |
14/9 18:20:19 | 3 | 28.000 kr |
14/9 18:20:56 | 3 | 31.000 kr |
14/9 22:11:52 | 1 | 30.000 kr |
14/9 22:12:25 | 1 | 35.000 kr |
15/9 12:55:58 | 4 | 33.500 kr |
15/9 12:56:28 | 4 | 36.100 kr |
15/9 14:37:40 | 2 | ledande budet* |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: johan åkerblad spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27